Facebook, Coinbase’i satın mı alıyor?

Facebook, Coinbase’i satın mı alıyor?

Facebook, Coinbase’i satın mı alıyor?

Kripto para reklamları yasağını kaldıran Facebook’un bu ara Coinbase’i satın almanın peşinden koştuğu dedikoduları yayılıyor.

The Independent‘ın haberine göre Facebook büyük bir şeyin peşinde olabilir.

Geçen ay Facebook, şirketin CTO‘su Mike Schroepfer‘e rapor verecek bir Blockchain araştırma grubu oluşturması hakkında bir yönetim değişikliği duyurdu.

Bu araştırmanın başında Facebook Messenger eski başkanıyla birlikte Coinbase yönetim kurulu üyesi David Marcusbulunmakta. doğrudan rapor verecek bir Blockchain araştırma grubunun oluşturulması da dahil büyük bir yönetim değişikliği duyurmuştu.

The Economist, geçenlerde bir haberde Facebook‘un Coinbase‘i almak isteyeceği konusunda bir dedikoduyu dile getirmişti.

Böyle bir satın almanın hem Facebook, hem de Kripto para piyasasına sağlayacağı değer artışının herkes farkında. Bu yüzden olabilirliğinin yüksek olduğunu düşünüyorlar.

Coinbase‘in ulaşmak istediği hedefler arasında çok fazla kullanıcıya ulaşmak bulunuyor ve bu Facebook işbirliği olursa kolay bir hedef olarak görülmekte. Coinbase‘in CEO’su Brian ArmstrongMart ayında şunları söylemişti;

Bugün belki 10 milyon müşteriye hizmet veriyoruz. Dünyada her gün dijital para kullanan 1 milyar insana ulaşmak istiyoruz.

Bütün bunlar düşünüldüğünde bir Facebook coin‘i oluşturma ve bunu olabilecek en iyi şekilde yayma hızına sahip bir sosyal medya ağından bahsediyoruz.

Özellikle Mark Zuckerberg‘in yıl başında şifreleme teknolojileri ve kripto paraların Facebookservislerinde nasıl kullanabileceği hakkında kafa yorduğunu açıklaması ve Blockchain‘in Facebook‘un sonunu getirebileceği düşüncesi, Facebook‘u bu yönde etkilemiş olabilir.

Başta da dediğimiz gibi bütün bunlar bir dedikodu ve teoriden ibaret ne olacağını zamanla göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir