170 Milyon Değerinde kripto para çalındı!

170 Milyon Değerinde kripto para çalındı!

170 Milyon Değerinde kripto para çalındı!

BitGrail adlı İtalyan kripto para borsası yetkililerinin cuma günü yaptığı açıklamada, 170 milyon dolar piyasa değerine sahip yaklaşık 17 milyon Nano tokenin çalındığı belirtti.

Bitgrail‘in web sitesinden yapılan açıklamada serverlarındaki 17 Milyon NANO token’in hacklenme sonucu çekim işlemi yapıldığı belirtildi. Bu hacklenmenin tam olarak ne zaman yapıldığına dair bir tarih verilmedi.

[ads]

BitGrail borsasının tüm para çekme ve para yatırma işlemlerinin geçici olarak devre dışı bırakıldığı ve polisin konu hakkında soruşturma yürütmeye başladığı bilgisi de verildi. Bunun dışında  BitGrail‘in bir temsilcisine cuma akşamından beri New York’ta ulaşılamadığını bildirildi. BitGrail çalınan tokenlerin değerlerinin kullanıcılara tekrar ödeneceğini belirtti.

Bu hacklenme 2018 yılının ikinci büyük hacklenmesi oldu. Ocak ayında Coincheck’inde hack saldırısıyla karşılaştığı haberini yapmıştık.

Kripto Borsalar ve kripto paraların en sıkıntılı kısmı bu Hack olayları. Geçmişteki Hack vakaları bize Kripto Borsaların çok güvenli olmadığını gösteriyor.

  1. Coincheck – Japonya – 2018’de 500 milyon dolar
  2. Mtgox – Japonya – 2014’te 480 milyon dolar
  3. Parity Wallet – 2017’de 155 milyon dolar
  4. Bitfinex – Hong Kong – 2016’da 65 milyon dolar
  5. Nicehash – Slovenya – 2017’de 63 milyon dolar

Kripto borsalar hakkında ne kadar güvenilir oldukları bir kere daha sorgulandı.

Bu Yazı Senhesapla‘dan taşınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir